نقشه راه مالیاتی چیست؟

نقشه راه مالیاتی یا برنامه‌ریزی مالیاتی (Tax Planning) به‌معنای تجزیه و تحلیل یک طرح درآمدی یا وضعیت مالی شرکت از دیدگاه مالیاتی است.

هدف از برنامه‌ریزی مالیاتی، اطمینان از این است که وضعیت مالیاتی شرکت در امن‌ترین و بهینه‌ترین حالت ممکن قرار بگیرد؛ و همه عناصر برنامه‌ی مالی در همین راستا تنظیم شوند. در این برنامه‌ریزی مواردی ازجمله زمان‌بندی و میزان درآمد، زمان‌بندی خرید و برنامه‌ریزی برای سایر هزینه‌ها لحاظ می‌شوند.

چرا باید نقشه راه مالیاتی داشته باشیم؟

بسیاری از متقاضیان خدماتی مالیاتی ما، شرکت‌هایی بودند که پس از چندین سال فعالیت، یکباره با مشکلات مالیاتی جدی روبه‌رو شدند. آنها برای حل این مشکلات به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالیاتی رو آورده‌اند.

ما در شکوفا حساب، با بررسی این شرکت‌ها به این نتیجه رسیدیم که اکثر آنها بلافاصله پس از شروعِ فعالیت خود، در زمینه حسابداری و مالیاتی اشتباهات به‌ظاهر کوچکی مرتکب شده‌اند که تبعات بزرگی در پی داشته است. این اشتباهات منجر به پرداخت جریمه‌های مالیاتی سنگینی شده؛ این جریمه‌ها حتی برای کسب‌وکارهای کوچک نیز بسیار قابل توجه بوده‌اند.

نکته مهم اینجاست که شما از اکثر اتفاقات بد مالیاتی که برای کسب‌وکارتان می‌افتد، حداقل یک تا دو سال بعد مطلع می‌شوید؛ به زبان ساده‌تر اگر شرکت‌تان امروز ناخواسته و بدون اطلاع دقیق از قوانین، یک اشتباه مالیاتی انجام دهد، متاسفانه شما حداقل تا یکی، دو سال آینده و چه بسا تا چندین سال بعد، از این اشتباه باخبر نمی‌شوید.

در حقیقت وقتی این مشکلات نمود پیدا می‌کنند که باید هزینه و زمان زیادی صرف اعتراض و رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی کنید؛ البته تضمینی هم نیست که در این راه موفق شوید. کارتان وقتی سخت‌تر خواهد شد که مسئول قبلی حسابداری و امور مالیاتی مدتی است از شرکتتان رفته و دستتان برای پیگیری و اثبات ادعا در این پرونده‌ها تا حد بسیار زیادی بسته است.

تنظیم نقشه راه مالیاتی شما در بخش مشاوره مالیاتی شکوفا حساب

متخصصان ما در شرکت حسابداری شکوفا حساب سرویس مشاوره مالیاتی دقیقی پایه‌گذاری کرده‌اند؛ تا قبل از هر چیز با ترسیم نقشه راه مالیاتی، امن‌ترین مسیر مالیاتی را به‌شکل مخصوص و برای شرکت شما تعریف کنند. این نقشه یک زبان واحد مالیاتی فارغ از گذر زمان  است. همچنین وابسته به افراد تیم حسابداری شما نیست و تغییرات درون‌سازمانی در آن اختلالی ایجاد نخواهد کرد.  دقیقا برای شرکت شما ترسیم می‌شود. تصمیم‌های حیاتی در این زمینه را از قبل و متناسب با شرکت شما اتخاذ می‌کند تا در این مسیر دچار مشکلات رایج دست‌و‌پاگیر نشوید. از جمله زیرمجموعه‌های این نقشه راه و خدمات مشاوره مالیاتی ما این موارد هستند:

  • نحوه‌ تنظیم صورت‌های خریدوفروش؛
  • تنظیم فرمت فاکتورها؛
  • نحوه‌ گردش پول در شرکت؛
  • نحوه انعکاس درست رویدادها در دفاتر قانونی شرکت؛
  • تعریف مدل فروش با کمترین آسیب‌پذیری مالیاتی؛
  • و موارد دقیق دیگری که حاصل سال‌ها تجربه ماست و به شما تقدیم خواهد شد.

متخصصان شکوفا حساب، بر قوانین و تغییرات اصول و سیستم مالیات‌ستانی از بنگاه‌ها تسلط کامل دارند. بهترین مشاوره مالیاتی را با توجه به مقتضیات حوزه مالیاتی کسب‌وکار شما ترسیم می‌کنند. همچنین شما را در مسیر تجارتی امن و عاری از هرگونه استرس و خطر مالیاتی هدایت می‌کنند.

حل‌وفصل پرونده‌های مالیاتی شما در مشاوره مالیاتی شکوفاحساب

بسیاری صاحبان کسب‌وکار تصور می‌کنند اگر «سازمان امور مالیاتی کشور» برای آنها جریمه مالیاتی در نظر بگیرد، دیگر راه برگشتی نیست؛ اما متخصصان ما در شکوفاحساب بارها ثابت کرده‌اند بسیاری از این اشتباهات را می‌توان اصلاح کرد و نتایج پرونده‌های مالیاتی را تغییر داد.

اگر شما هم دچار مشکلات مالیاتی شده‌اید؛ نگران نباشید؛ ما برای رفع این مشکلات در همه مراحل کنارتان هستیم:

  • بررسی پرونده‌های مالیاتی؛
  • ثبت اعتراض؛
  • تنظیم لایحه دفاعی برای طرح و ارائه به هیئت‌ها و کمیسیون‌های مالیاتی کشور و دفاع از پرونده.

کافی است این موارد را به ما بسپارید.و در ضمن بدانید شما میتوانید از راهنمایی و راهکارهایی متخصصین ما در بخش خدمات حسابداری نیز بهره ببرید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات ارتباط با ماتماس